Концепція створення пішохідної туристичної зони в центрі Харкова

Шановні друзі!

         Виносимо на ваше обговорення Концепцію створення в центральній частині Харкова пішохідної туристичної зони з умовною назвою «Старе місто», яка розроблена громадською організацією «Товариство учасників руху» та Громадською спілкою захисту пішоходів на основі кращих світових і європейських підходів щодо забезпечення сталого функціонування міст та розвитку сталої міської мобільності. Концепція передбачає створення в центральній частині Харкова зони, вільної від транспортного руху та парковок, що дозволить вирішити цілий комплекс проблемних питань, пов’язаних з охороною і збереженням розташованих тут об’єктів культурно-історичної спадщини, раціональним використанням громадського простору та покращенням екологічної ситуації, розвитком туристичної інфраструктури тощо.

         За великим рахунком, цьому  проекту не має альтернативи, і ми вважаємо, що він може зацікавити не тільки Харківську міську раду, а й міжнародні та європейські інституції, які можуть надати фінансову і технічну допомогу на його реалізацію. Перші кроки до цього вже зроблено. Наразі  в рамках проекту з популяризації безпечного та сталого транспорту в східній Україні наш проект  вже підтримало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Також ми розраховуємо на підтримку Європейського Інвестиційного Банку, представник якого п. Алан Росс нещодавно побував у Харкові і висловив зацікавленість пішохідним проектом.

         Отож, створення в історичному центрі Харкова пішохідної туристичної зони це, насамперед, іміджевий проект,  який може суттєво змінити обличчя центральної частини міста, покращити якість міського життя та в перспективі забезпечити входження Харкова до сотні кращих міст світу. Але, звичайно, за умови, що цього захочуть більшість жителів міста.  Тому ми запрошуємо до обговорення цього проекту не тільки фахівців (архітекторів, урбаністів, містобудівників), а й пересічних громадян, які хочуть бачити своє місто безпечним, цікавим і комфортним.

         Нижче пропонуємо ознайомитися з Концепцією створення пішохідної туристичної зони в центрі Харкова та іншими презентаційними матеріалами на цю тему.

 

 

          Презентація концепції створення пішохідної туристичної зони у центрі Харкова на круглому столі присвяченому Стратегії розвитку Харкова до 2020 яке відбулося в приміщенні Харківського міського університету міського господарства ім О.М. Бекетова. 

 

 

ЗМІ про концепцію створення пішохідної туристичної зони в центрі Харкова

 


          Бізнес-проект громадської організації "Товариство учасників руху" зі створення в центральній частині міста Харкова пішохідної туристичної зони отримав III місце на конкурсі інноваційно-інвестиційних проектів "Харків-стратегія успіху" в номінації "Кращий інвестиційний проект у сфері розвитку туризму у Харкові".
Якщо коротко, то суть проекту полягає в тому, щоб створити в історичному центрі Харкова (вул. Квітки Основ'яненка, вул. Університетська, Університетська гірка, Покровський сквер та пішохідна частина майдану Конституції) пішохідну туристичну зону з умовною назвою "Старе місто", вільну від транспорту та парковок. Створення такої зони може стати серйозним стимулом для розвитку в Харкові туристичної галузі та перетворення центру міста на одне з наулюбленіших місць зустрічей, відпочинку та спілкування харків'ян. Ми це обгрунтували і довели.
          Сьогодні у малій залі Харківської міської ради за участю заступника Харківського міського голови С. Горбунової-Рубан відбулося нагородження переможців конкурсу та вручення їм дипломів (бурхливі аплодисменти). Як повідомила начальник управління з інвестиційної діяльності ХМР В. Грецька-Миргородська, наступний етап - пошук інвесторів для реалізації громадських проектів. Егей, інвестори, відгукніться.