ЗВЕРНЕННЯ до журналістів з нагоди початку Глобального Тижня безпеки дорожнього руху

 З В Е Р Н Е Н Н Я

до журналістів з нагоди початку

Глобального Тижня безпеки дорожнього руху

Шановні колеги!

4 травня 2015 року розпочинається Третій глобальний Тиждень безпеки дорожнього руху, який проходитиме за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я та низки інших міжнародних організацій. Цього року Тиждень БДР буде присвячений безпеці дітей на дорогах, які залишаються найуразливішою категорією учасників дорожнього руху. За даними ВООЗ, кожні чотири хвилини на дорогах світу гине одна дитина, а щодня – близько 500 дітей. Щороку внаслідок ДТП у світі гине 186 300 дітей і сотні тисяч отримують травми. За причинами смертності дорожньо-транспортний травматизм є найпоширенішою причиною загибелі серед дітей у віці 15-17 років і третьою причиною смертності серед дітей у віці 10-14 років. Близько 38 % дітей, які гинуть у дорожніх аваріях, відносяться до пішоходів і 36 % − до пасажирів.

На жаль, Україна належить до країн, де також спостерігається високий рівень дитячого дорожньо-транспортного травматизму. За даними ДАІ, тільки протягом 2014 року з участю дітей в Україні сталось 3999 дорожніх аварій, в яких 249 дітей загинуло і 3714 були травмовані (за цей час на Харківщині було травмовано 290 дітей, з них 13 — смертельно). А МОЗ України відзначає, що рівень дорожньо-транспортного травматизму серед дітей віком до 18 років складає 4,9 випадку на 10 тис. населення, тоді як серед дорослого населення — 4,7. Практично, кожна 5-а ДТП в Україні пов’язана із травмуванням дітей. При цьому 15 % з них гине в аваріях, а 35 % отримують травми різного ступеня важкості.

Глобальний Тиждень безпеки дорожнього руху спрямований на те, щоб привернути до цієї проблеми загальну увагу та генерувати необхідні дії для зменшення рівня дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Без вашої підтримки це буде неможливо. Тому закликаємо вас підтримати Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху і зробити свій посильний внесок у підвищення безпеки дітей на дорогах.

Що конкретно ви можете для цього зробити?

1. Якщо ви маєте власних дітей, ще раз нагадайте їм про елементарні Правила дорожнього руху та потенційні небезпеки, які можуть зустрітися на дорозі. Будьте прикладом для своїх дітей і самі не порушуйте ці Правила.

 

2. Підтримати дитячу Декларацію про безпеку дорожнього руху, заповнивши відповідну заяву на сайті: http://www.savekidslives2015.org/#read-it

 

3. Присвятити цій темі окремий матеріал, сюжет чи репортаж, поспілкувавшись із тими, хто безпосередньо відповідає за профілактику дорожньо-транспортного

 

травматизму серед дітей (працівники ДАІ, вихователі, вчителі, представники громадських організацій).

 

4. Розповісти про історію конкретної сім’ї чи сімей, які втратили своїх дітей у дорожніх аваріях. Що вони можуть порадити іншим батькам?

 

5. Поспілкуватися з дітьми, які вижили після ДТП і проходять лікування чи реабілітацію в медичних закладах (на це буде потрібна згода батьків або їхніх опікунів).

 

6. Розповісти про кращий досвід розвинених країн світу та ЄС щодо забезпечення безпеки дітей в дорожніх умовах (обов’язкове використання в легкових автомобілів дитячих крісел та спеціальних утримуючих пристроїв, обов’язкове носіння на одязі світлоповертальних елементів (флікерів), використання вело- і мотошоломів, пасків безпеки тощо).

 

7. Якщо ви працюєте на телебаченні чи в Інтернет-виданнях, розмістити соціальний відеоролик, присвячений профілактиці дитячого дорожньо-транспортного травматизму чи найпоширенішим причинам скоєння ДТП.

 

8. Підтримати всеукраїнську громадську кампанію «МІНУС 10 км/год», присвячену зниженню швидкості на дорогах (див. сторінку спільноти на Facebook).

 

9. Під час висвітлення теми дорожньо-транспортного травматизму звертати увагу не тільки на наслідки ДТП, а й на умови та обставини, які стали причинами дорожніх аварій (незадовільний стан дорожнього покриття, відсутність дорожньої розмітки, відсутність обов’язкової норми щодо використання в автомобілях дитячих крісел та спеціальних утримуючих пристроїв тощо).

 

10. Окремо будемо вдячні тим журналістам, які безкоштовно поширять цей прес-реліз на своїх інформаційних ресурсах та забезпечать висвітлення "круглого столу", присвяченого початку Третього Глобального Тижня безпеки дорожнього руху. Захід відбудеться 05 травня 2015 року в медіа-центрі "Время" (м. Харків, вул. Сумська, 72). Початок о 12.00.

 

Контактна особа: Віктор Козоріз,

віце-президент ГО «Товариство учасників руху»,

голова Громадської спілки захисту пішоходів «За безпеку пішоходів!»

Тел. +380502019359, E-mail: kozoriz@meta.ua

Зверення до журналістів.pdf